هایلایت مو چه تکنیکی است؟

اگرچه این روزها هایلایت مو یکی از پایه‌های ثابت سالن‌های زیبایی است، اما تعریف و ماهیت آن برای بسیاری از ما هنوز نامفهوم است. پیش از هرگونه تعریف، بهتر است توجه بیشتری به خود کلمه «هایلایت» داشته باشید که به معنی ایجاد نقاط روشن و برجسته است. با توجه به معنی این واژه، می‌توان نتیجه گرفت هایلایت اصطلاحی کلی برای روشن‌تر کردن رنگ بخش‌های خاصی از مو است.

به عبارتی دیگر: تکنیک هایلایت، ایجاد کنتراست در موها به کمک سایه‌های روشن و تیره رنگ مو است که نتیجه آن، خلق افکت‌های خیره کننده است.

روش‌های هایلایت مو

هایلایت مو، تعریفی کلی از مجموعه روش‌های افکت سازی مو است که به زیرشاخه‌های بسیاری تقسیم شده و با توجه به مدل انتخابی، معمولا به دو صورت کلاهی یا فویلی اجرا می‌شود:

هایلایت با فویل

این روش، اغلب برای مدل هایلایت بالیاژ، سامبره، نواری، چانکی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش استفاده از فویل، آرایشگر تکه‌های مورد نظر مو را با دقت جدا می‌کند و با مواد دکلره و سپس رنگ، لای فویل می‌پیچد.

هایلایت با کلاه

استفاده از کلاه رنگ مو، نخستین بار برای اجرای تکنیک مش مورد استفاده قرار گرفت. اما این ابزار کاربردی با کنار رفتن مش، کاربری خود را از دست نداد و اکنون برای اجرای هایلایت کاربرد دارد. انواع هایلایت‌های سوزنی، لولایت، فراستد و … به کمک کلاه اجرا می‌شوند.

در این روش، آرایشگر ابتدا کلاه را روی موهایتان قرار می‌دهد. سپس به کمک قلاب مخصوص، قسمت‌های مورد نظر برای هایلایت را از میان سوراخ‌های کلاه بیرون می‌کشد. وجود این سوراخ‌ها روی کلاه، امکان اجرای ظریف‌ترین هایلایت‌ها را برای متخصصین رنگ و لایت فراهم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من